Arsa Fiyatları Şaha Kalktı! Dev Proje İle Bölgedeki Arsalar Değerine Değer Katacak

Arsa Fiyatları Şaha Kalktı! Dev Proje İle Bölgedeki Arsalar Değerine Değer Katacak

  16-03-2022
Arsa Fiyatları Şaha Kalktı! Dev Proje İle Bölgedeki Arsalar Değerine Değer Katacak

Uzun vadeli yatırım yapmak isteyenlerin öncelikli tercihi olan arsa yatırımında fiyatlar cep yakmaya başladı. Özellikle önümüzdeki günlerde hizmete girecek proje ile arsalar değerine değer katacak.

2022 yılı Türkiye için resmen arsa yılı olarak başladı. Arsa ve arazi satışları yükselirken buna paralel olarak fiyatlar da bir hayli yukarı çıktı. Uzun vadeli yatırımın adresi olan arsa yatırımlarını önümüzdeki hafta açılacak yeni bir proje daha da şahlandıracak.

ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ ARSA YATIRIMLARINI PATLATTI

Arsa satışları son bir yılda yükselişe geçti. Bu yatırımlar arasında İstanbul başta olmak üzere İzmir, Ankara, Çanakkale ve Trakya bölgesi oldukça değerlendi. İstanbul'daki arsalar uzun yıllardır gözbebeği durumunda ve bu nedenle de değeri her zaman yüksek.

Marmara bölgesinde İstanbul'dan sonra Çanakkale bölgesi Lapseki tarafları değerlenecek. Bunun başlıca nedeni ise Çanakkale Köprüsü'nün açılacak olmasında kaynaklanıyor. Çanakkale Köprüsü'nün temelleri atıldıktan sonra bile bölgeye olan ilgi artmıştı. Şimdi ise sona yaklaşılmasıyla beraber talep daha da çoğaldı. arsa fiyatları yükseldi.

TRAKYA VE EGE BÖLGESİNDE ARSA FİYATLARI ARTIYOR

Çanakkale'de arsa fiyatları il genelinde yüze 30, köprü güzergahındaki bölgelerde ise yüzde 40-50'ye kadar yükseldi. Köprünün tam anlamıyla çalışmaya başlamasıyla bu oranlar daha da artacak.

Çanakkale'nin yanı sıra sanayiciler artık fabrikaların çoğunu Trakya Bölgesine taşıyor. Tekirdağ Çerkezköy ve Çorlu civarları ilgi odağı olurken, Silivri ve Çatalca'ya yakın mahalleler pandemi öncesine göre fiyatları 2-3 katına çıkmasına rağmen yine de talep görüyor.

Ege Bölgesi'nde ise arsa yatırımlarında İzmir öne çıkıyor. Salgın ile birlikte birçok kişi daha izole bir yaşam sürmek adına Ege Bölgesine geçiş yaptı. Müstakil evlere geçişte yoğunluk yaşanırken İzmir'in Çeşme, Urla bölgeleri değerine değer katıyor. Tüm bu bölgelere ek olarak da Ankara'nın da konumu nedeniyle değerlenmesi bekleniyor.


Kaynak : Emlak365