Kanal İstanbul Projesi ile Birlikte Arsa Değeri Kat Be Kat Artacak İlçeler

Kanal İstanbul Projesi ile Birlikte Arsa Değeri Kat Be Kat Artacak İlçeler

  06-05-2020

Dev proje Kanal İstanbul’un 2023 yılında hayata geçirilmesi planlanıyor. Uzmanlar; Kanal İstanbul projesiyle beraber İstanbul nüfusunun artış göstereceğini, projesinin hayata geçirilmesi ile birlikte yeni yerleşim yerlerinin ortaya çıkacacağını savunuyorlar.

Değeri Artacak İlçeler

Kanal İstanbul’a yakın olan Çatalca, Silivri, Büyükçekmece Küçükçekmece ve Esenyurt’ta arsaların değerlerinin artacağı uzmanlar tarafından belirtiliyor. Bölgelerin Kanal İstanbul’a yakınlığı, arsa değerlerinin artmasındaki en büyük etken olarak karşımıza çıkıyor. Belirtilen mevkiler yatırım ve kentleşme açısından yatırımcılara çeşitli fırsatlar sunuyor. Bu bölgelerde arsa yatırımı yaparak ileride değerlenecek olan arsalara şimdiden sahip olabilirsiniz.

Orta Doğu ve Asya’dan Kanal İstanbul’a Yoğun İlgi

Katar, Çin, Irak, İran, Libya, Suudi Arabistan ve Kuveyt gibi ülkelerden gelen yatırımcı gruplar, Kanal İstanbul güzergahına yakın olan bölgelere yatırım yapıyor. Kanal İstanbul’un uluslararası ilgi görmesi, bu bölgelerin kısa sürede değerlenmesini sağlayabilir. 

Gelin arsa değerinin tavan yapması beklenen ilçeleri yakından inceleyelim:

Çatalca

Avrupa yakasında bulunan Çatalca hem Marmara’ya hem Karadeniz’e kıyısı bulunuyor. İlçenin 1.715 km2’lik yüzölçümüne sahip. Bu yüzölçümün büyük bir çoğunluğu da ormanlık alanlarla çevrili.135 km’lik sahil sınırına sahip Çatalca, İstanbul’un merkezine 55 km’lik uzaklıkta yer alıyor. Komşuları ise: Güneyde Büyükçekmece, batıda Silivri ve Tekirdağ İli, doğuda avcılar, Küçükçekmece ve Gaziosmanpaşa. Sahip olduğu büyük yüzölçümü sayesinde İstanbul’un en büyük ilçesi olma özelliğini taşıyor. Kanal İstanbul projesine çok da uzak olmayan konumu sayesinde bu bölgede bulunan arsaların çok değerlenebileceği belirtiliyor. İleride çok değerlenecek olan bu bölgede bulunan arazileri incelemek için hemen tıklayın.

Silivri 

Silivri, İstanbul merkezine 67 km uzaklıkta, İstanbul’un Avrupa yakasında bulunuyor. Sahip olduğu 760km2’lik yüzölçümü, İstanbul’daki en büyük ilçelerden biri olmasını sağlıyor. Doğusunda Büyükçekmece, kuzeyinde Çatalca, batısında Çorlu ve Marmara Ereğlisi ilçeleri ve güneyinde Marmara Denizi bulunuyor. Silivri bölgesinde bulunan arazileri incelemek için hemen tıklayın.

Büyükçekmece

Büyükçekmece, İstanbul’un Avrupa yakasında yer alıyor. Büyükçekmece, Büyükçekmece Körfezi’nin doğu kıyısında ve Büyükçekmece Lagünü arasındaki mevki üzerine kurulmuştur. Marmara Denizine kıyısı bulunan ilçenin 196 km2’lik yüzölçümü bulunuyor. Büyükçekmece, İstanbul İl’inin %3,35’lik kısmını oluşturuyor. Kuzeyinde bulunan komşuları: Çatalca ve Arnavutköy İlçeleridir. Doğusunda Esenyurt, güneyinde Beylikdüzü ve Marmara Denizi, batısında ise Silivri bulunuyor. 

Küçükçekmece 

Küçükçekmece, İstanbul’un Avrupa yakasında yer alıyor. Küçükçekmece’nin yerleşimi, Küçükçekmece Gölü etrafında kurulmuştur. Kuzeyinde Gaziosmanpaşa mücavir alanı, batısında Avcılar ve Çatalca doğusunda ise Esenler, Bağcılar ve Bahçelievler ilçeleri bulunuyor. Bakırköy ise Küçükçekmece'nin güney komşusudur. Küçükçekmece 118,45 km2 yüzölçümüne sahiptir. 

Esenyurt

Esenyurt, İstanbul’un Avrupa yakasında bulunuyor. Bu bölgenin doğusunda Küçükçekmece Gölü, batısında Büyükçekmece, kuzeyinde Hoşdere köyü ve TEM Karayolu, güneyinde Firizköy ve E-5 Karayolu bulunmaktadır. Esenyurt 2008 yılına kadar ilçe statüsüne sahip değildi. Bu yıla kadar Büyükçekmeceye bağlıydı. 2008’den sonra Kıraç beldesinin de dahil edilmesiyle ilçe statüsüne geçti.